جشن پایانی استانی

استان خوزستان

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان خوزستان سه‌شنبه ۲۰ آذرماه ۹۷، در سالن پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فارابی به آدرس اهواز، امانیه، خیابان جندی شاپور، پشت مسجد ارشاد پژوهش سرای فارابی با شرکت دانش‌آموزان، والدین آن‌ها، دبیران و مسئولان مراکز آموزشی برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 33362736 ، 33362735 و 09166110856 آقای حسینی تماس بگیرید.

 

استان هرمزگان

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان هرمزگان پنج‌شنبه ۱۰ آبان‌ماه ۹۷، در سالن کوروش گرمساری بندرعباس با شرکت دانش‌آموزان، والدین، دبیران و مسئولان مراکز آموزشی، مسئولین آموزش و پرورش استان و با همکاری پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهید قاسمی برگزار شد. در این مراسم پس از سخنرانی‌ آقای بهرامی مدیریت آموزش و پرورش، خانم محرم خانی مدیریت پژوهش سرای شهید قاسمی، خانم ذاکری نمایندگی استان هرمزگان و آقای رنجبر از ۷۰ دانش‌آموز دعوت شده و نمایندگی‌های مناطق استان که در دهمین دوره جشنواره ریاضیات کانگورو فعالیت داشتند، با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد. در پایان دانش آموزان از نمایشگاه ریاضیات دیدن کردند و از برنامه‌های ترویجی محیا شده لذت بردند.

   

    

   

 

استان مرکزی

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان مرکزی پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه ۹۷، در سالن کوثر اراک با شرکت دانش‌آموزان، والدین آن‌ها، دبیران و مسئولان مراکز آموزشی برگزار شد.

    

    

     

 

استان یزد

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان یزد پنج‌شنبه ۱۲ مهرماه ۹۷، در مجتمع فرهنگی آموزشی دانش‌آموز یزد با شرکت دانش‌آموزان، والدین، معلمان و مدیران مدارسی که سال گذشته همراهی کرده بودند و فعالان خانه ریاضیات یزد برگزار شد. در این مراسم سرکار خانم احراری مدیریت خانه ریاضیات یزد و مسئول برگزاری جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو در استان در مورد تاریخچهٔ کانگورو در جهان و ایران و سپس به بیان روند برگزاری این مسابقه در استان یزد پرداختند. بعد از این سخنرانی مسابقه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز برای دانش‌آموزان اجرا و جوایزی به برندگان این مسابقه اهدا شد. در ادامهٔ این مراسم از ۱۶۱ دانش‌آموز دعوت شده، با اهدای دیپلم افتخار و جایزه تقدیر شد. در نهایت از ۲۰ معلم و برگزارکنندهٔ این رویداد در استان نیز تقدیر به‌عمل آمد.

        

        

        

        

 

 استان اردبیل

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان اردبیل دوشنبه ۲۶ شهریورماه ۹۷، در مدرسه دخترانه دانش‌پژوهان اردبیل با شرکت دانش‌آموزان، والدین، معلمان و فعالان خانه ریاضیات اردبیل و مسئولین آموزش و پرورش استان برگزار شد. تمامی دانش‌آموزان استان اردبیل که شایسته‌ٔ دریافت دیپلم افتخار ریاضیات کانگورو در این دوره شده‌ بودند امکان شرکت در این مراسم را داشتند و از آن‌ها توسط شهردار و مسئولین استان اردبیل تقدیر شد.

          

          

 

 استان فارس

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان فارس پنج‌شنبه ۱۵ شهریورماه ۹۷ در سالن آمفی تئاتر کانون فرهنگی حضرت زینب(س) شیراز با شرکت دانش‌آموزان، والدین و مسئولین برگزار شد. در این مراسم  پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی، نماینده استان فارس جناب آقای ایزدی فر پس از خیر مقدم به حاضرین به بیان تفاوت‌های جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو با سایر رویداد‌های مرتبط با ریاضی در کشور پرداختند. در ادامهٔ این مراسم دانش‌آموزان و اولیا در فضایی شاد به سؤالات جذاب ریاضی که در سالن مطرح شد پاسخ دادند و سرگرم بازی‌های فکری جذابی شدند که برای آن‌ها آماده شده بود. در پایان مراسم نیز از دانش‌آموزان دعوت شده با اهدای تندیس کانگورو و هدایا تقدیر شد.

         

         

 

استان خراسان جنوبی

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان خراسان جنوبی یک‌شنبه ۱۱ شهریورماه ۹۷ با شرکت دانش آموزانی که شایستهٔ دریافت دیپلم افتخار ریاضیات کانگورو در این دوره بوده‌اند و با حضور اولیا دانش آموزان، مسئولین مدارس و مدیران آموزش وپرورش همزمان با مراسم گرامی‌داشت مرحوم میر غلامرضا مزیدی استاد برجستهٔ ریاضی و دانش آموختهٔ مدرسه شوکتیه بیرجند در سالن آمفی تئاتر کانون حضرت زینب(س) بیرجند برگزار شد. در این مراسم از حدود ۱۰۰ نفر از دانش آموزان حاضر با اهدای دیپلم افتخار ریاضیات کانگور و نماد کانگورو تقدیر شد. در ادامه از دبیران ریاضی استان، مدیران و معاونین مدارسی که در این دوره همکاری داشتند توسط جناب آقای یکه خانی معاونت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی تقدیر به عمل آمد.

       

       

       

       

 

استان همدان

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان همدان دوشنبه ٥ شهریورماه ۹۷ با حضور نفرات برتر استان و والدین آن‌ها، دبیران و مسئولان مراکز آموزشی، رئیس و اعضای خانه ریاضیات استادغیور شهرداری همدان، برخی مدیران و اعضای شورای شهر، هیات مدیره خانه هوش و سایر همراهانی بود که در برگزاری این جشنواره بین المللی یاری کرده بودند در بوستان ارم همدان برگزار شد.

در طول برگزاری این مراسم تلاش شد در کنار تقدیر از دانش‌آموزان، برنامه‌های فرهنگی و آموزشی متنوعی نیز ارائه شود. مجموعه‌ای از باز‌ی‌های ریاضی نیز برای حضار مهیا شده بود و دانش‌آموزان و خانواده‌ها  به شکل گروهی و انفرادی به انجام این بازی‌ها مشغول شدند. با آغاز مراسم و عرض خیر مقدم به میهمانان و تبیین اهداف مسابقهٔ ریاضیات کانگورو و نقش آن در توانمند سازی دانش آموزان در حل خلاقانهٔ مسائل، گروه‌های هنرمند استانی دعوت شده به اجرای مراسمی شاد و مفرح پرداختند. گروه نقالی و نمایش خانه هوش هم در این مراسم اجرای برنامه داشتند. در ادامه نیز از دانش‌آموزان برگزیدهٔ استانی مسابقهٔ ریاضیات کانگورو در مقاطع ابتدایی و متوسطه با اهدای  لوح  و جایزه تقدیر شد. در حاشیه این مراسم نیز که در یکی از بوستان های بزرگ شهر برگزار گردید علاقمندانی که تمایل داشتند در مراحل بعد به خانواده بزرگ ریاضیات کانگورو بپیوندند، راهنمایی و اطلاعات لازم در اختیار آنان قرار گرفت.

          

          

 

استان آذربایجان شرقی

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان آذربایجان شرقی دوشنبه ٥ شهریورماه ۹۷ با حضور بیش از ٢٠٠ نفر از دانش آموزان برگزیده، اولیا، مدیران مدارس و نمایندگان جشنوارهٔ کانگورو در شهرستانهای استان آذربایجان شرقی، مسئولان آموزش و پرورش و اساتید دانشگاه تبریز در تالار باران مرکز نوآوری دانشگاه تبریز برگزار گردید. در این مراسم از ٧٠ دانش آموزان برگزیده دهمین جشنوارهٔ تقدیر به‌عمل آمد.
پروفسور عیسی زاده استاد پیشکسوت علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز، دکتر بهمرام عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز و مدیریت دبیرخانه کانگورو استان، استاد اشرفی معاونت محترم آموزش و پرورش استان و استاد اسلامی از دبیران ریاضی مطرح مدارس تیزهوشان تبریز در این مراسم به سخنرانی پرداختند. همچنین نمایشگاه بازی‌های فکری و نرم افزارهای ریاضی در کنار این مراسم در مرکز نوآوری دانشگاه اجرا گردید .

            

            

            

 

استان گلستان

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان گلستان یکشنبه ۲۸ مردادماه ۹۷ با شرکت بیش از ۱۰۰ نفر از دانش آموزانی که شایستهٔ دریافت دیپلم افتخار ریاضیات کانگورو در این دوره بوده‌اند و با حضور اولیا دانش آموزان، مسئولین مدارس، مدیران آموزش وپرورش و پوشش خبری شبکه ی استان گلستان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان بر گزار شد.

           

                                                    

 

استان خراسان رضوی

 

جشن پایانی دهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو استان خراسان رضوی چهارشنبه ۱۳ تیرماه ۹۷ با شرکت بیش از ۶۰۰ نفر از دانش آموزانی که شایستهٔ دریافت دیپلم افتخار ریاضیات کانگورو در این دوره بوده‌اند و با حضور اولیا دانش آموزان، مسئولین مدارس، نخبگان استان و هنرمندان صدا و سیما در دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید بهشتی، تالار ابن هیثم مشهد بر گزار شد.