فراخوان طراحی سؤال برای ریاضیات کانگورو ۲۰۱۸

  • 1396/04/17

 

دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو در ایران از همه دبیران محترم، اساتید گرامی، دانشجویان، فارغ التحصیلان و دیگر علاقه‌مندان به ریاضیات دعوت می‌کند مسئله‌های پیشنهادی خود را برای مسابقهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۸ تا ۱۵ مردادماه ۱۳۹۶ به این دبیرخانه ارسال کنند.

 

 

افراد علاقه‌مند می‌توانند حداکثر سه مسئلهٔ ریاضی را طراحی و هر مسئله را در قالب فرم ویژهٔ طراحی سؤال به صورت مجزا ذخیره کنند و سپس به ایمیل این دبیرخانه به نشانی info@mathkangaroo.ir ارسال کنند. 

 

 

دریافت فرم ویژهٔ طراحی سؤال

 

 

 

 

سؤالات دریافتی در کمیتهٔ علمی دبیرخانه ریاضیات کانگورو بررسی و سؤالات مناسب (اصیل، خلاقانه و همسو با رویکرد ریاضیات کانگورو) انتخاب، ترجمه و به کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۸ ارائه خواهند شد. در کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو که هر سال با هدف انتخاب نهایی سؤالات مسابقهٔ ریاضیات کانگورو در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود، ریاضی‌دان‌هایی از هر کشور، به بررسی تمام سؤالات پیشنهادی می‌پردازند و در نهایت از بین آن‌ها ۲۴ یا ۳۰ سؤال در هر گروه را به عنوان سؤالات اصلی مسابقه در آن سال انتخاب می‌کنند. شایان ذکر است از زمان پیوستن ایران به انجمن جهانی کانگورو بدون مرز، هر سال تعدادی از سؤالات پیشنهادی ایران در بین سؤالات اصلی این مسابقهٔ بین‌المللی قرار گرفته‌اند. 

مؤسسهٔ فرهنگی فاطمی امسال نیز مانند سال‌های گذشته در جشن پایانی ریاضیات کانگورو از طراحانی که سؤالات‌ پیشنهادی‌شان برای ارائه به کنگرهٔ جهانی انتخاب شود تقدیر به عمل می‌آورد و همچنین به طراحانی که سؤالات‌شان در میان سؤالات اصلی مسابقهٔ کانگورو ۲۰۱۸ قرار گیرد جوایز ویژه‌ای اعطا خواهد کرد. 

سال گذشته ۴۷ سؤال از میان سؤالات ارسالی به دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو توسط داوران انتخاب شده و به کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۷ ارسال شد. که از این تعداد سؤال، ۳ سؤال زیر انتخاب شد. گفتنی است از طراحان سؤالات انتخاب شده، در جشن پایانی نهمین دورۀ ریاضیات کانگورو، تقدیر خواهد شد:

 

سؤال خانم سکینه کاظمی از زنجان

 سؤال خانم سکینه کاظمی از زنجان

سؤال خانم نگار نصراله‌زاده از آذربایجان شرقی

 

برای آشنایی بیشتر با سؤالات مسابقهٔ بین‌المللی ریاضی کانگورو، می‌توانید سؤالات دوره‌های اخیر این مسابقه را از پیوندهای زیر دریافت فرمایید. 

 

مسئله ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۵

 

مسئله ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۶

 

مسئله ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۷

 

 

دریافت پوستر

 

   

 

 

دیدگاه های کاربران