فراخوان طراحی سؤال برای ریاضیات کانگورو ۲۰۱۹

  • 1397/02/25

 

دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو در ایران از همه دبیران محترم، اساتید گرامی، دانشجویان، فارغ التحصیلان و دیگر علاقه‌مندان به ریاضیات دعوت می‌کند مسئله‌های پیشنهادی خود را برای جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۹ تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۷ به این دبیرخانه ارسال کنند.

 

 

افراد علاقه‌مند می‌توانند حداکثر سه مسئلهٔ ریاضی را طراحی و هر مسئله را در قالب فرم ویژهٔ طراحی سؤال به صورت مجزا ذخیره کنند و سپس به ایمیل این دبیرخانه به نشانی info@mathkangaroo.ir ارسال کنند. 

 

 

دریافت فرم ویژهٔ طراحی سؤال

 

 

 

 

سؤال‌های دریافتی در کمیتهٔ علمی دبیرخانه ریاضیات کانگورو بررسی و سؤال‌های مناسب (اصیل، خلاقانه و همسو با رویکرد ریاضیات کانگورو) انتخاب، ترجمه و به کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۹ ارائه خواهند شد. در کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو که هر سال با هدف انتخاب نهایی سؤال‌های جشنوارهٔ ریاضیات کانگورو در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود، ریاضی‌دان‌هایی از هر کشور، به بررسی تمام سؤال‌های پیشنهادی می‌پردازند و در نهایت از بین آن‌ها ۲۴ یا ۳۰ سؤال در هر گروه را به عنوان سؤال‌های اصلی جشنواره در آن سال انتخاب می‌کنند. شایان ذکر است از زمان پیوستن ایران به انجمن جهانی کانگورو بدون مرز، هر سال تعدادی از سؤال‌های پیشنهادی ایران در بین سؤال‌های اصلی این جشنوارهٔ بین‌المللی قرار گرفته‌اند. 

مؤسسهٔ فرهنگی فاطمی امسال نیز مانند سال‌های گذشته در جشن پایانی ریاضیات کانگورو از طراحانی که سؤال‌های پیشنهادی‌شان برای ارائه به کنگرهٔ جهانی انتخاب شود تقدیر به عمل می‌آورد و همچنین به طراحانی که سؤال هایشان در میان سؤال های اصلی مسابقهٔ کانگورو ۲۰۱۹ قرار گیرد جوایز ویژه‌ای اعطا خواهد کرد. 

سال گذشته ۲۰ سؤال از میان سؤال‌های ارسالی به دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو توسط داوران انتخاب شده و به کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۸ ارسال شد. که از این تعداد سؤال، ۱ سؤال زیر انتخاب شد. گفتنی است از طراحان سؤال‌های انتخاب شده، در جشن پایانی دهمین دورۀ ریاضیات کانگورو، تقدیر خواهد شد:

 

سؤال خانم سکینه کاظمی از زنجان

 

برای آشنایی بیشتر با سؤال‌های جشنوارهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو، می‌توانید سؤال‌های دوره‌های اخیر این جشنواره را از پیوندهای زیر دریافت فرمایید. 

 

مسئله ها و پاسخ‌های جشنوارهٔ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۶

 

مسئله ها و پاسخ‌های جشنوارهٔ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۷

 

مسئله ها و پاسخ‌های جشنوارۀ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۸

 

 

دریافت پوستر

 

   

 

دیدگاه های کاربران